Pozostałe Usługi

W wyniku nieszczęśliwych wypadków zdarzyć się może, że niezabezpieczone w profesjonalny sposób dokumenty ulegają trwałemu zniszczeniu. By uniknąć takich sytuacji i nie narażać ważnych druków na uszkodzenie, warto wziąć pod uwagę proces laminowania.

Laminowanie

Czym jest laminowanie?

Laminowanie Łódź to poddanie dokumentacji zabiegowi pokrycia powierzchni tworzywem zabezpieczającym, które uchroni druk między innymi przed wilgocią, żółknięciem oraz uszczerbkiem mechanicznym. W zależności od potrzeb klienta oraz rodzaju zlecenia, używane są różne, specjalistyczne dostosowane techniki laminowania. Najczęściej stosowana forma to foliowanie, czyli utworzenie powłoki z tworzywa sztucznego. W ofercie wykonywanych przez nas usług znajdą Państwo propozycję laminowania na gorąco.
Zabieg laminowania określany jest również „uszlachetnianiem druku”. Oprócz funkcji zabezpieczających, pozwala na podkreślenie walorów estetycznych i zachowanie dokumentu w niezmienionej formie.
Warto zaznaczyć, że laminować możemy wszystko: zaczynając na dokumentach takich jak świadectwa oraz materiały edukacyjne lub karty do gry. Jedyną przeszkodą w zabezpieczeniu danego materiału jest jego grubość: dokumenty o gramaturze kartonowej wymagają specjalistycznych sprzętów.

Materiały do laminowania

Do najczęściej wykorzystywanych rodzajów folii należą: folia błyszcząca, która może nieznacznie wpłynąć na nasycenie druku, folia matowa, która nie odbija światła. Szczególną popularnością cieszą się folie chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz specjalistyczne folie zabezpieczające do laminowania fotografii.