ul. Gdańska 45 Łódź pn-pt 8:00-18:00 sb 9:00-14:30 druk@mascopy-gdanska.pl 42 630 12 69 514 667 524

Oprawa prac

Oprawa prac

Gdy posiadane przez nas dokumenty tworzą spójną całość i powinny być w ten sposób przechowywane, warto przemyśleć skorzystanie z usługi profesjonalnej oprawy dokumentacji. Oprawa prac Łódź to gwarancja bezpiecznego przechowywania ważnych wydruków.
Do naszych kompetencji zaliczyć można między innymi oprawę zeszytów i książek, materiałów szkoleniowych, lecz także dokumentacji technicznej. Wszystkie usługi wykonywane są z gwarancją zadbania o bezpieczeństwo druku.

Czym jest bindowanie?

Bindowanie Łódź to technika oprawy dokumentacji pozwalająca na zabezpieczenie i utrwalenie wydruków w formie przypominającej książkę. To usługa polecana przede wszystkim tym, którzy cenią sobie porządek i organizację pracy. W zależności od ilości kartek oraz potrzeb klientów oferujemy różne formy oprawy. Do najczęściej wybieranych należą bindowanie spiralą plastikową oraz bindowanie spiralą metalową.

bindowanie łódź

Bindowanie spiralą plastikową

Ta technika pozwala na łączenie ze sobą kartek o łącznej grubości maksymalnie trzydziestu milimetrów. W zależności od formatu dokumentacji, plastikowy grzbiet bindujący może być po dłuższym lub krótszym boku (formatu A4) lub krótszy ( formatu A3). Polecamy tę technikę szczególnie w przypadku oprawiania materiałów edukacyjnych i szkolnych (np. zeszyty, projekty lub fizyczne prezentacje), a także dokumentacji technicznej.

Bindowanie spiralą metalową

To technika, która wykorzystuje zamykany metalowy grzbiet bez możliwości ponownego otwarcia. Jest to technika inwazyjna, a stosowane w niej połączenie nie umożliwia późniejszego rozdzielenia dokumentów bez uszczerbku mechanicznego. Możemy zbindować maksymalnie 10 milimetrowy plik papieru. Metoda ta najczęściej wykorzystywana jest w celu oprawiania grubych notatek, skryptów czy kalendarzy.

Inne formy oprawy dokumentów

W naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju techniki oprawiania prac. Wśród najpopularniejszych polecamy przede wszystkim oprawy zaciskowe, oprawy kanałowe, służące najczęściej do opraw prac dyplomowych, magisterskich, licencjackich ze względu na twardą okładkę i estetyczny wygląd.
W zależności od wybranej techniki oferujemy możliwość umieszczenia napisów na przedniej części oprawy. Możliwe jest to w przypadku oprawy twardej.
Dostępne napisy to : Praca Dyplomowa, Praca Licencjacka, Praca Magisterska , Praca Doktorska, Rozprawa Doktorska.

Mas Copy

Jak do nas trafić?

ADRES
Gdańska 45;
90-729 Łódź