Druk

Czym jest poligrafia?

Poligrafia to termin służący określeniu wszelkiego rodzaju prac drukarskich, zaczynając na przygotowaniu materiału, przez ewentualną obróbkę, aż po efekt finalny. Dziedzina ta wiąże się przede wszystkim z produkcją druku tradycyjnego oraz cyfrowego.
W ciągu trzech etapów powstawania wydruku wyróżniamy różne terminy określające pracę poligrafa. Zaczynając na zaprojektowaniu i zabezpieczeniu obrazu na danym podłożu, przez faktyczny druk z użyciem różnych technik, aż po obróbkę i uszlachetnienie druku.
Druk Łódź to gwarancja wykorzystania najlepszej jakości sprzętu, który w zestawieniu z wykwalifikowanymi pracownikami zapewni Państwu wydruki jedyne w swoim rodzaju.

plakaty i ulotki łódź

Techniki drukowania

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy to opcja dla wszystkich, którzy potrzebują małego nakładu materiału w krótkim czasie. Ta technika drukowania zapewnia szybki odbiór zamówionych prac; projekt drukowany jest prosto z pliku cyfrowego, a sprzęt nie wymaga uprzednich przygotowań. Wykorzystanie druku cyfrowego pozwala na tworzenie spersonalizowanych prac.
Najczęściej wykonywanymi w tej technice wydrukami są papiery firmowe, dyplomy, wizytówki Łódź w małym nakładzie, zaproszenia lub broszury, które wymagają szybkiej produkcji i możliwości zastosowania zmian w ostatniej chwili.

Druk offsetowy

Druk offsetowy to obecnie najpopularniejsza technika wykonywania różnego rodzaju projektów reklamowych, gdzie znaczenie ma jakość nadruku oraz nakład materiałów. To technika, która staje się opłacalna przy wykonywaniu dużych zamówień: głównie przez wzgląd na prawdopodobieństwo zaniżenia ceny jednostkowej.

Co drukujemy?

Drukowanie wizytówek Łódź, drukowanie ulotek Łódź, drukowanie plakatów Łódź — to tylko część z oferowanych przez nas usług. W zależności od planowanego nakładu polecić możemy technikę druku cyfrowego lub druku offsetowego. Na przykład, jeśli Państwa zapotrzebowanie na ulotki Łódź jest małe (tzn. wystarczy kilka arkuszy), dobrym wyborem będzie druk cyfrowy, do którego nie jest naliczana cena przygotowania sprzętu i materiałów. Jeżeli planują Państwo skorzystać z dużego nakładu, warto złożyć zamówienie na druk offsetowy.
Podobnie sprawa ma się w przypadku materiałów reklamowych takich jak ulotki Łódź oraz plakaty Łódź. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych klienta oferujemy pomoc w przygotowaniu odpowiednich wydruków. Służymy radą między innymi w kwestii wyboru odpowiedniego podłoża, gramatury, formatu czy techniki druku.